TÜRKÇE ENGLISH
"Türkiye'nin Motor Rektifiye Markası"

MOTOR YENİLEME
İçten yanmalı motorlar, hareketli parçaların birbirine sürterek zamanla aşınması, parçalar arasında yağ filminin muntazam oluşmaması, kompresyon kaçaklarının artması ve yağın yakıta aşırı miktarda karışarak yanması sonucu başlangıçta göstermiş olduğu performanstan uzaklaşırlar. Bu durum motorlarda yenilenme ihtiyacı ortaya çıkarmaktadır. Motor yenileme, motorun aşınmış parçalarının orijinal fabrika üretimi değerleri doğrultusunda yenilenerek motorun çalışmaya hazır hale getirilmesi işlemidir. Bir diğer ifade ile motor yenileme faaliyeti, taşıt araç motorlarının uzun süre çalışmaya bağlı olarak veya garanti kapsamında birtakım teknik aksaklıklar dolayısıyla aşınmış bir motorun araç üretici firma özelliklerine uymayan parçalarının yenilenerek tekrar çalışmaya hazır hale getirilmesidir.

Motor yenileme işlerinin kapsamına esas itibariyle içten yanmalı benzinli ve dizel yakıtla çalışan tüm motorlar girmektedir. Bu bağlamda sadece otomotiv ürünleri değil, gemi ve yat motorları, iş makinaları gibi araçların da motorları revizyon işlemine tabi tutulmaktadır.

MOTOR TOPLANMASI
Günümüzde rektifiye atölyesinde olmayan sistem motor toplama odasıdır. Amaç etrafta bulunan tozların motor üstünde  toplanmasını engellemektir. Motor toplama odasında olması gereken sistem:  • 1 Adet Klima ( Amaç; kalibrasyonların bozulmasını engellemektir.)
  • Dijital Termometre
  • Özel Takımların Bulunması

NEDEN YARIM MOTOR?  • Toplama işlemini genellikle bu işte uzmanlaşmış personelin yapması derecelendirme ve torklama değerlerine göre sıkılıp fabrika değerlerine getirilmesini sağlamak
  • Bayinin işçilik zamanından tasarruf etmesi
  • Bayinin her geçen gün ağırlaşan risk yükünü üzerimize almak
  • Garanti ve garanti dışı motorlardan doğacak sıkıntıları en süratli şekilde gidermek, markaya ve müşteriye yansıtmamak.
  • Sorunları servis yetkilileri ile paylaşarak doğacak sıkıntıları önlemek
Copyright © 2011 Birleşik Motor Yenileme. Powered by Doğru Bilişim Ana Sayfa l Hakkımızda l Hizmetler l Standartlarımız l Servis Noktalarımız l Bize Ulaşın